Lotto – jaka gra jest najbardziej atrakcyjna?

Lotto to obecnie wiele różnych gier, które dają różne możliwości, jeśli chodzi o wysokość wygranych. Jedną z możliwych do wyboru gier, która nadal jest dość popularna, jest multi multi, nazywana wcześniej multi lotkiem. Jakie są zasady tej gry i czy warto się zdecydować na wysyłanie zakładu?
Gra multi multi polega na obstawieniu do dziesięciu liczb, od 1 do 80. W losowaniu wybieranych jest dwadzieścia liczb. Prawdopodobieństwo trafienia jest większe, niż w przypadku tak zwanego dużego lotka, jednak wygrana jest niższa. Dlatego też, dla osób, które liczą na wyższe wygrane, istnieje możliwość obstawienia tak zwanego plusa. Plus to w tym przypadku liczba, która wypada na końcu. Zakład z plusem wygląda tak samo jak zwykły, jednak jego cena jest wyższa. Wyższa jest jednak również wygrana.

 

Prawdopodobieństwo trafienia multi multi z plusem jest jednak niższe niż w przypadku dużego lotka. Gracze jednak lubią tę grę ze względu na dość wysoką szansę trafienia nagród niższych stopni. Już przy trafieniu czterech liczb na dziesięć w przypadku gry bez plusa uzyskuje się prawie całkowity zwrot ceny zakładu.
W przypadku takiej gry jak multilotek wyniki są udostępniane na stronie internetowej. Także w kolekturach można znaleźć najnowsze wyniki wszystkich gier lotto.